TUNNG - GOOD ARROWS

3. září 2007 v 19:56 | Jürgen DDR
Zatímco Mirek s Jirkou a dobitou Jaques nám ukazují ty správné barvy, po kterých se vydat, londýnští Tunng hodili směrovky tam, kde každá duše najde to své místečko plné pohody a klidu. Třetí album Good Arrows (Full Time Hobby) zní oproti předcházející tvorbě z počátku jako "nejhitovější", ale po prvním singlu Bricks, mém tipu na dvojku a zároveň "nejveselejší" Bullets a "nejdrsnější" Soup, se nahrávka stáčí do typické elektro-folkově experimentální Tunng nálady, čímž nechci novinku označit za sebevykrádající, či vracející se k něčemu, co nám partička už jednou předvedla. Naopak. Good Arrows je nejpísničkovitější a jako celek nejsilnější prací, jakou zatím Mike, Sam a přátelé odvedli.
A jak to začalo?
Poté, co Mike Lindsay vyměnil obchůdek v Sohu za zpěváka a skladatele Sama Gendera a natočili několik věciček na různé kompilace, se ozvali ze Static Caravan s nabídkou debutového 7". Ten vyšel v nákladu 500 ks v červnu 2004 a dostal název Tale From Black / Pool Beneath The Pond. Následovala stovka Maypole Song (The) / Suprize Me 44 a o rok později vyšel remixovaný 7" People Folk a Magpie Bites / The Bonnie Black Hare s maličkým plakátkem. Některé ze skladeb se objevily i na první desce (This Is ... Tunng) Mother's Daughter And Other Songs z ledna 2005. Za zmínku stojí i předělávka The Pioneers indiešků Bloc Party, použitá snad pro nějaký americký televizní seriál.
Vloni Tunng reprezentovali s Inch Time vydavatelství Static Caravan na španělském Sonar festivalu , i když v té době už měli na pultech druhé album Comments Of The Inner Chorus (22.5.06), pod kterým byli podepsáni také Full Time Hobby. Tomu předcházel singl Woodcat s Viva Voce remixem a do konce roku jsme se mohli seznámit i Jenny Again, tentokrát s remixem od The Earlies a poslením 7" It's Because .... We've Got har. Oficiálně je kapela rozšířena očtyři další jména - Martin Smith, Phil Winter, Becky Jacobs a Ashley Bates.
DNTEL a Daedelus remix skladby Bricks nás 20. srpna upozornil, jak jinak než na sedmipalci, na třetí a pro mě nejpřitažlivější album, o kterém jste se snad něco dozvěděli v úvodu. Jen pro doplnění. Sežeňte si knižní limitovanou edici, kde kromě "skládankové" grafiky (Vanessa Da Silva) a textů, najdete navíc 9 minut bonusových skladeb Wood a Clump a dostanete se na konečných 53 minut a nějaké ty drobné.
na na na na na na
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama